July 15, 2009 0

Office 2007 i 2010 czyli dwa w jednym

By in Office

Odnosząc się do poprzedniego wpisu, chciałbym jedynie zakumunikować, że istnieje możliwość instalacji obu wersji jednocześnie. Niestety jednak nie da sie używać wersji 32 bitowej 2007 i 64 bitowej 2010. Tak więc na razie sytuacja się wyklarowała w tym sensie, że zakotwiczyły u mnie dwie wersje 32 bitowe. A jak tego dokonać? Banalna rzecz. Podczas instalacji (już przy drugim ekranie) wybieramy zamiast Upgrade po prostu Custamize (czy coś w ten deseń) i tam wybieramy, co dalej chcemy czynić.

Jedyny problem jest z Outlookiem. Jak można szybko przeczytać, nie da się używać dwóch wersji jednocześnie. Opcje są dwie. Pierwsza to zaznaczona na screenie z tym, że w zakładace Installation Options odhaczamy rzeczony Outlook. Czyli tak to ma wyglądać:

Druga opcja, którą ja wybrałem, to będąc jeszcze w pierwszej zakładce zaznaczamy Remove only the folowing applications i poniżej odhaczamy wszystko oprócz Microsoft Office Outlook. Konsekwencje pierwszej opcji są takie, że otrzymujemy obie wersje Office z wyjątkiem właśnie Outlook, który pozostaje w wersji 2007 (w tym przypadku), a rezultat drugiego wyboru jest, jak nietrudno się domyślać, odmienny, czyli zostajemy posiadaczami obu wersji pakietu, lecz pozbywamy się Microsoft Outlook w wersji starszej (w tym przypadku 2007). Ot, cały galimatias.

Nastąpiły pewne inne komplikacje, ale o nich następnym razem.

Tags: Microsoft, office

Leave a Reply

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera
Skip to toolbar